Turnaj v petanque

2014

Fotografie zde.
 
 

2013

Součástí lužického léta je také červencová sobota na Cihelně, kdy Klub česko- francouzského partnerství v letošním roce připravil program s názvem Francouzský den.  Doslova francouzský. Nejen petang, občerstvení ve francouzském stylu, ale především návštěva našich přátel z Isdes oživila a dodala ráz tomuto odpoledni společně strávenému v areálu Cihelny.

Do  petangového turnaje se přihlásilo 24 dvojic. Soutěžící byli rozděleni do šesti skupin. Každá dvojice si tedy mohla zahrát minimálně tři hry. Vítězové skupiny postoupili do semifinálové skupiny, kde bojovali o vítězství. Pořadí je následující: 1. Jirka Domanský a Marc Thorigny, 2. Pavel Kuchynka a Michaela Tvrdoňová, 3. Amatéři (Bohumil Franěk a Viktro Jurek), 4. Hugo Boss (Claudette a Luboš), 5. Laura a Joel, 6. FILU (David a Lucie).

V průběhu turnaje si návštěvníci mohli zakoupit francouzské sýry a paštiky, francouzské nápoje,  a také sladké pečivo, které upekli francouzští přátelé a další členové a příznivci klubu. Všem děkujeme!

Po skončení turnaje jsme si mohli zatančit a pobavit se s hudební skupinou Amadeus.

Děkujeme všem, kteří svou účastí podpořili činnost Klubu česko – francouzského partnerství. Výtěžek z této akce byl věnován na podporu partnerství obcí Lužice a Isdes. 

 

2012

 

V sobotu 28. července každý, kdo navštívil Cihelnu, zjistil anebo věděl, že toto sobotní odpoledne si zde mohou zájemci zahrát petang nebo zakoupit občerstvení ve francouzském stylu, případně si večer zatancovat a naučit se tance v country stylu.

Petangového turnaje se zúčastnilo šestnáct dvojic. Ty byly rozděleny do čtyř skupin, ze kterých dvě nejúspěšnější postoupily do semifinále. Ve finálové skupině si pak umístění v turnaji vybojovaly takto:

1. místo HEPR (Marie Prýglová, František Heligr, Marie Dostálová)

2. místo ZUZÍK a KAMIL (Zuzana Hušková, Kamil Staněk)

3. místo MÍŠA a PÁJA (Pavel Kuchyňka, Michaela Tvrdoňová)

4. místo LUTOM (Tomáš Outlý, Lucie Kroupová)

Dále se zúčastnili DEJU, TUMOLA, HM, ŽABAŘI, KALÁBSKÝ, RAŠPA, L&L, BOB a BOBEK,

VÍTĚZOVÉ, SMOLAŘI, BRATIA, KULÍŠCI.

Celou akci organizoval Klub česko – francouzského partnerství ve spolupráci s obcí. Výtěžek je určen na organizaci a podporu návštěvy francouzských přátel z Isdes.

Děkuji pořadatelům z Klubu česko – francouzského partnerství, všem dalším příznivcům, kteří jakýmkoliv způsobem přispěli ke zdárnému průběhu této akce a také hráčům, kteří svým sportovním nadšením a elánem přispěli k velmi příjemné atmosféře během celého turnaje. (Jana Líčeníková)