S Mikulášem za sportem do haly

05.12.2015 10:17

S Mikulášem za sportem do haly Lužice

V sobotu 5. prosince jsme pozvali všechny do sportovní haly. Vystoupily děti ze základní školy pod vedením paní učitelky Hany Herůdkové. Pro děti byla připravena Mikulášská nadílka. Všichni si mohli zasportovat na stanovištích, které připravil Klub česko – francouzského partnerství.  Jízdu na handbiku připravil Luděk Benada, své kolo a propagační materiál nadace Na kole dětem představil Josef Zimovčák.

Oba sportovci – Josef Zimovčák a Luděk Benada – jsou součástí týmu, který pojede na kolách do Isdes. Dalšími členy týmu jsou členové a přátelé Klubu česko – francouzského partnerství. Tímto jsme zahájili projekt Z Lužic na kole do Isdes 2016. Štafetovým způsobem dorazí cyklisté do Isdes.  Celý projekt je zaměřen na podporu onkologicky nemocných dětí a tělesně postižených občanů. Sponozorské příspěvky na tuto podporu rádi uvítáme.

Do Isdes se v červenci 2016 vydají dvě výpravy – cyklisté a členové Klubu česko – francouzského partnerství (ti pojedou autobusem). Společně s našimi přáteli oslavíme deset let partnerství obou obcí. 

Cyklistům přejeme šťastnou cestu.  

                                    Za Klub česko – francouzského partnerství

                                                                                                                        Jana Líčeníková