Isdes 2016

05.08.2016 10:11

V červenci 2016  jsme navštívili přátele v naší partnerské obci Isdes v celkovém počtu 36 osob. Z toho bylo 22 členů Klubu česko – francouzského partnerství. Celá výprava byla rozdělena na dvě části. V sobotu 9. července se vydali na cestu Biketour Lužice - Isdes cyklisté s doprovodem (14 osob). Zbývající část výpravy odjela z Lužic autobusem v pondělí 11. července. Všichni jsme se společně sešli v Isdes v úterý 12. července. Na slavnostním přivítání na radnici jsme předali našim přátelům společný dar od obce Lužice a Klubu česko – francouzského partnerství, výrobek od uměleckého kováře symbolizující cyklistiku a vinařství. Za klub jsme předali výrobek z keramiky, který vyjádřil cyklistiku, vinařství  a také desáté výročí vzniku partnerství obou obcí. Tento symbol vyrobila paní Martina Mirošová ve své keramické dílně. Ta také připravila svícen na hrob Zdeňka Johana, jednoho ze zakladatelů našeho partnerství. Svícen jsme společně položili a uctili tak památku pana Zdeňka Johana na hřbitově v Orléans.

Prožili jsme společně mnoho příjemných chvil a krásných zážitků během programu, který pro nás naši přátelé v Isdes připravili. Cyklistický výlet po okolí Isdes, návštěva keramické dílny v Isdes, oslavy francouzského státního svátku, turnaj v pétanque, návštěva zámku Chamerolles a muzea šafránu, ochutnávka místního zákusku Pithivie, skotské slavnosti v Aubigny.