Fašaňk ve francouzském stylu

28.02.2015 10:04

31. prosinec 2014 – ukončení plavecké sezóny  na Cihelně, příjemná atmosféra, otužilci, spousta lidí….  a najednou se začala šířit informace: fašaňk nebude.  A  nám, pravidelným účastníkům fašaňkové zábavy, členům Klubu česko – francouzského partnerství,  to jaksi začalo být líto. Přišla myšlenka, nápad… neuspořádáme fašaňkovou zábavu my? Zkusíme to, uvaříme guláš, připravíme tombolu…  Slovo dalo slovo a díky spolupráci s obcí jsme rozjeli přípravy. Sehnali jsme tombolu (bylo téměř sto osmdesát cen), uvařili guláš, ke vstupnému jsme nabízeli francouzský nápoj.  Vyzdobená sokolovna se zaplnila písněmi  hudební skupiny Countrio.  Krásné vystoupení o fašaňku si připravily děti z Lužičánku, který obnovil činnost. All stars fitness tým ukázal, co všechno už umí. Podívat na své děti se mohli i jejich rodiče. Mnozí z nich i přispěli u pokladny a tím podpořili naši činnost. Skupiny i jednotlivci, kteří přišli v maskách, přemýšleli, zda získají nějakou odměnu za jejich převleky. Někteří si připravili program, a tím přispěli k příjemnému průběhu večera.  My, členové Klubu česko  – francouzského parnerství jsme přišli oblečeni ve francouzském stylu. Nezapomněli jsme pochovat basu. Smuteční průvod ji doprovodil na její poslední cestě a při posledním rozloučení  byly slyšet příhody a situace, které se v obci udály.

Jsme rádi, že se nám podařilo zorganizovat fašaňkovou zábavu.

Děkujeme  sponzorům  a všem, kteří nás jakýmkoliv způsobem podpořili.

Jana Líčeníková