Biketour Lužice - Isdes

05.07.2016 15:36

Biketour Lužice – Isdes, 9. – 12. července 2016

1500 km na kole za přáteli z Francie

Motto:

„KOLO SBLIŽUJE LIDI A ZKRACUJE CESTY“

Deset let již trvá partnerství české obce Lužice s francouzskou obcí Isdes. Partnerství podnícené přátelstvím dvou osobností – geologa Zdeňka Johana, starosty Isdes, a výtvarníka Jaroslava Pecky z Lužic, spojilo dohromady lidi různých národností, profesí, zájmů i životních osudů.

Rozvinulo se do osobních a rodinných přátelství, inspirovalo nás k mnoha zajímavým činnostem. Obohatilo náš život o poznání, že vzdálenost, jiný jazyk či kultura nemusí být překážkou pro porozumění mezi lidmi.

Rozhodli jsme urazit na kolech 1500 kilometrů z Lužic k našim přátelům do francouzského Isdes, abychom symbolicky předali jako štafetu naše poselství, že každá překážka je výzvou i příležitostí a každá vzdálenost se dá překonat nejen moderními dopravními prostředky, ale i s kamarády vlastními silami.

Jízdou na kole chceme propagovat myšlenku vzájemné pomoci, přátelství, tolerance a sounáležitosti, podpořit onkologicky nemocné děti a motivovat zdravotně postižené sportovce.

Jako dopravní prostředek jsme si vybrali kolo, protože nejen zkracuje cesty, rozvíjí kondici, vytrvalost, sebepoznání, ale také sbližuje lidi a přináší radost z bezprostředního setkávání s krajinou i obyvateli.

* Na handbiku - na kole s ručním pohonem, které je jednou z možností, jak se člověk může po úraze vrátit do aktivního života, se vydá na cestu Luděk Benada, vedoucí týmu Desafío, dvojnásobného vítěze v závodě Opel Handy maraton - 111 hodin.

* Za nadaci „NA KOLE DĚTEM“ nás bude provázet desetinásobný mistr světa na vysokém kole Josef Zimovčák, který absolvoval na vysokém kole trasy Tour de France, Vuelta, Giro d´ Italia s předstihem 24 hodin před závodním pelotonem.

* Onkologické pacienty bude reprezentovat Josef Bergr.

* Dalšími členy týmu budou cyklisté reprezentující obec Lužice a Klub česko – francouzského partnerství Lužice - Jaromír Bílík, Karel Dostál, Marek Jedlička, Jaroslav Kreml – starosta obce, Roman Motyčka, Josef Staněk, Zdena Veselá, Jiří Šikula.

 

Do Isdes pojedeme štafetovým způsobem a trasu v délce přibližně 1500 km urazíme za 4 dny, od 9. července do 12. července 2016.

Trasa:

1. den Lužice – Lenting

2. den Lenting - Mulhouse

3. den Mulhouse – Cosne Cours sur Loire

4. den Cosne Cours sur Loire – Isdes

 

Každý cyklista ujede denně 50 km podle navigace. K dispozici bude jedno doprovodné vozidlo pro tři cyklisty. Osádka čtvrtého vozidla bude koordinovat ostatní doprovodná vozidla, zajišťovat ubytování, nákup potravin a tlumočení do francouzštiny.

 

Doprovodná vozidla

Dvě doprovodná vozidla zapůjčí Stavební firma PLUS s.r.o. Hodonín. Jedno vozidlo poskytne p. Josef Zimovčák. Čtvrté vozidlo (koordinační) poskytne p. Didier Jordens.

 

Složení doprovodného týmu:

Martina Střížová - managerka, Didier Jordens - tlumočník a koordinátor, Martin Michálek - kameraman, novinář.

 

Ubytování

V pensionech, pokud možno bezbariérových.

 

Strava

Po cestě si budou účastníci stravu připravovat sami z vlastních zásob.

 

Financování

Veškeré náklady (ubytování, strava, doprava) si hradí účastníci cyklistické štafety z vlastních prostředků.

Sponzorské dary a příspěvky budou věnovány nadačnímu fondu Josefa Zimovčáka Na Kole dětem. Číslo účtu veřejné sbírky: 107-484410267/0100

 

Medializace

Loga všech sponzorů a dárců budou použita na cyklodresech, doprovodných automobilech a ve všech mediálních materiálech (film, fotografie, PP prezentace, besedy, tisk), dle vzájemné dohody.

 

Partneři:

Stavební firma Plus, Obec Lužice, Klub česko-francouzského partnerství Lužice

 

Vedoucí Expedice a kontaktní osoba pro medializaci a sponzory:

Ing. Jaroslav Kreml, starosta obce Lužice tel. 724 172 957, kreml@luziceuhodonina.cz

 

 

 

 

 

„ Ať už jsou cesty jakkoli náročné a dlouhé, první předpoklad k jejich dokončení je na cestu se vydat.“

 

Luděk Benada