LUIS

V listopadu 2014 jsme dostali od pana Vlastislava Kubiše email:

Dobrý den!

Vašemu Klubu posílám letošní snímky vypěstovaného druhu mirabelky názvu LUIS ( Lužice-Isdes). Rodiče uvedené mirabelky jsou česká odrůda
renglota Althanova a francouzská mirabelka Nancyská. Současná selekce je 11 let. Letošní průměrná cukernatost 22,5. V roce 2015 bude
provedena první zkouška destilace. Chystané množení (roubování) pro rok 2015 plánováno asi 50 ks. Pokud se roubování povede, tak hledejte s klubem místo pro výsadbu " sadu přátelství" (berte s humorem).  Informujte příležitostně též svoje francouzské přátele. Jsem zvědavý, jak budou na věc reagovat.

Zdravím Kubiš V.

Snímky: 1.Mirabelka LUIS
              2. LUIS, Althanova,Nancyská

V červnu 2015 nás pan Kubiš pozval na zahrádku a ukázal nám sazenice.

V červenci na slavnostním setkání přátel z Isdes, zastupiteli a členy klubu předal předal pan Kubiš představitelům obou obcí dárek - vypěstované sazenice LUIS.

V září 2015 přinesl pan Kubiš na radnici ochutnat plody LUIS.

Panu Vlastislavu Kubišovi srdečně DĚKUJEME! MERCI BEAUCOUP!